O nás

O nás

Garni hotel Roušarka je situováno v širším centru historického města Sušice, které je díky své unikátní poloze právem nazýváno „Brána Šumavy“. Nabízí ubytování ve 13 pokojích moderních pokojích, přičemž každý pokoj má vlastní sociální zařízení a bezdrátové internetové připojení zdarma. Bezplatné parkoviště je k dispozici přímo u hotelu. 

Pouhých pár metrů od ubytování se nachází Sportoviště města Sušice, které je jedním z nejmodernějších a nejrozsáhlejších sportovních areálů tohoto druhu na Šumavě. Sportoviště zastřešuje bazén, wellness, fitness, zimní stadion a lezeckou stěnu.

Nedaleko odtud se podél řeky Otavy rozprostírá lesopark Luh s fotbalovým a atletickým stadionem, cyklostezkou, lanovým parkem, tenisovými i volejbalovými kurty a letním koupalištěm. Díky těmto nepřeberným možnostem je pobyt v Garni hotelu Roušarka ideální pro soustředění sportovních oddílů či výlety školních tříd.

Budova ubytování byla původně vodním mlýnem, který mezi lety 1707 a 1884 vlastnila rodina Roušarů. Bývalý mlýnský náhon, který okolo dodnes protéká, je nazýván po této rodině a odtud rovněž pochází i název hotelu – „Roušarka“.