Hrady a zámky

Hrady a zámky

  • Hrad Rabí – Leží v jihovýchodní části Plzeňského kraje na půl cesty mezi městy Sušice a Horažďovice (10 km od Sušice). Unikátní památka gotického stavitelství nad řekou Otavou a nejrozsáhlejší zřícenina hradu v Čechách.
  • Hrad Kašperk – Nejvýše položený královský hrad v Čechách se nachází zhruba 3 km od městečka Kašperské Hory. Byl postaven na příkaz římského císaře a českého krále Karla IV. Je chráněn jako kulturní památka. Poznejte krásu malebného Šumavského podhůří.
  • Hrad Velhartice – Státní hrad a zámek Velhartice patří mezi nejromantičtější šumavské objekty. Jeho dominanty tvoří zříceniny starého gotického paláce rajského domu s protější věží Putnou. Nachází se 14,5 km od Sušice směrem na Klatovy.
  • Vodní zámek Blatná – Jeden z nejzachovalejších vodních panských sídel v České republice. Kromě samotného zámku s vodním příkopem bývá hojně navštěvován i anglický park v areálu zámku, kde můžete pozorovat, nebo krmit volně pobíhající stádo daňků. Zámek se nachází nedaleko Strakonic v Jihočeském kraji.
  • Zámek Hluboká nad Vltavou – Jeden z nejvyhledávanějších zámků v České republice. Zámek je ideálním výletním místem nejen pro milovníky historie, ale i pro nenapravitelné romantiky. Nachází se 15km od Českých Budějovic ve městě Hluboká nad Vltavou.